Diller

Yeterlik/Muafiyet Sınavı Hakkında

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bölümümüzde Zorunlu Hazırlık Programı bulunmaktadır.Zorunlu Hazırlık Programı ile ilgili tüm işlemleri Fırat Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu (YDYO) yürütmektedir. Zorunlu Hazırlık Programı ile ilgili işlemler için YDYO bir takvim belirleyecektir. YDYO duyurularını ydyo.firat.edu.tr adresinden takip edebilirsiniz.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı İngilizce Yeterlik/Muafiyet yazılı sınavı 19 Eylül 2019 Perşembe günü saat 10:00'da, Yeterlik/Muafiyet sözlü sınavı 20 Eylül 2019 Cuma günü saat 10:00'da yapılacaktır. Sınavlar Yabancı Diller Yüksekokulu binası 2. katında yapılacak olup sınava katılım için resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet vb.) bulundurulması zorunludur.

İngilizce Yeterlik/Muafiyet Sınavı ile ilgili detaylı bilgilere http://ydyo.firat.edu.tr/tr/node/261 adresinden örnek sınavlara http://ydyo.firat.edu.tr/tr/node/359 adresinden erişebilirsiniz.

YDYO tarafından yapılacak sınav neticesinde başarılı olmanız halinde YDYO hazırlık sınıfından muaf öğrencilerin listesini bölümümüze bildirecektir. Bu zamana kadar tüm süreç YDYO tarafından yürütüleceği için sorularınıza en sağlıklı cevapları oradan alabilirsiniz.

Başarılar Dileriz.