Diller

Bölümümüze Hoşgeldiniz

Sevgili Öğrencilerimiz,

Fırat Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Ailesine Hoş Geldiniz.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemize kayıt yaptıracak öğrencilerimizin kesin kayıt işlemleri için Fırat Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yayınlanacak esasları takip etmesi gerekmektedir. Fırat Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı duyurularını http://ogrenci.db.firat.edu.tr/ web sayfasından takip edebilirsiniz.

Bölümümüzde zorunlu Hazırlık programı bulunmaktadır. Bu kapsamda Fırat Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından Hazırlık Programı Yeterlik Sınavı düzenlenecektir. Hazırlık Programı Yeterlik sınavının 19-20 Eylül 2019 tarihlerinde yapılması planlanmaktadır. Yapılacak Yeterlik sınavı ile ilgili tüm duyuruları http://ydyo.firat.edu.tr/ web sayfasından takip edebilirsiniz.

Yapılacak Hazırlık Yeterlik Sınavından 60 ve üzeri puan alan öğrencilerimiz, ÖSYM tarafından yapılan YDS ya da eşdeğer sınavlardan 70 ve üzeri alan öğrencilerimiz ve daha önce yurtiçinde bir üniversitede hazırlık sınıfında öğrenim görerek başarılı olmuş öğrencilerimiz Zorunlu Hazırlık Programından muaf olacaklardır. Gerekli şartları sağlayan öğrencilerimizin belgelerini Fırat Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’na daha sonra ilan edilecek tarihlerde teslim etmeleri gerekmektedir.

Ders kayıtları 16 – 30 Eylül tarihleri arasında yapılacak olup ders kayıtları konusunda gerekli duyurular Hazırlık Programı Yeterlik sınavı sonrasında bölümümüz tarafından yayınlanacaktır.

Sorularınız için Bölüm Sekreterliği ile iletişime geçebilirsiniz..

Tercihinizden dolayı sizleri kutluyor, başarılı ve mutlu bir üniversite öğrenciliği geçirmenizi diliyoruz.

 

 

Fırat Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü

Tel:  +904242370000 - 4993(Bölüm Sekreterliği)

         +904242370000 – 4976 (Bölüm Araştırma Görevlisi)

Adres: Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi B Blok Kat 3